Rubriky
Cheb

Jak si vyrobit jednoduchý botník doma?

Chystáte se na příjemnou procházku nebo běžný výlet a nevíte, kam si uložit své boty? Pokud zrovna nechcete utrácet za nový nábytek, můžete si jednoduše vyrobit botník doma. Následující návod vám ukáže, jak na to.

Krok 1: Měření a nákup materiálu

Prvním krokem je změření prostoru, kde chcete botník umístit. Podle toho si poté zakoupíte potřebný materiál, kterým může být například dřevo, kov nebo plast.

Tip: Pokud máte malý prostor, můžete sáhnout po vertikálním botníku, který ušetří místo na zemi.

Krok 2: Příprava materiálu a řezání

Poté, co máte materiál, kterým budete pracovat, připravte si nástroje jako pilu, vrtačku, šroubovák a další. Poté řezání materiálu na požadované rozměry. Pokud si nejste jistí, jak na to, můžete si nechat materiál připravit na míru v obchodě se stavebninami.

Krok 3: Montáž

Poté, co jsou kusy materiálu připraveny, můžete začít s montáží. Nejprve spojte jednotlivé díly pomocí šroubů nebo lepidla. Pokud používáte dřevo, můžete díly spojit pomocí hřebíků nebo spon. Při montáži si dejte pozor na to, aby byl botník stabilní.

Krok 4: Dokončení

Poté, co je botník sestaven, můžete ho dle libosti upravit. Pokud máte rádi barvy, můžete botník natřít. Pokud chcete, aby botník byl praktičtější, můžete na něj přidat háčky, kde si můžete pověsit klíče nebo šály. Pokud jste vyrobili botník z kovu, můžete ho upravit pomocí svařování.

Gratulujeme! Teď už máte svůj vlastní botník, který vám ušetří spoustu místa a bude vypadat skvěle v jakémkoliv interiéru.

Maliboo.cz